Aktualności

Włamał się do budynku - wpadł w ręce policjantów podczas demontażu grzejnika

Data publikacji 12.08.2015

Policjanci z powiatu lubańskiego zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o włamanie do niezamieszkałego budynku. Sprawca wybił szybę w oknie i wszedł do środka, po czym zaczął plądrować jedno z pomieszczeń. W chwili demontażu grzejnika został zatrzymany przez funkcjonariuszy. W pomieszczeniach budynku znajdowały się porozrzucane rzeczy, ze ścian i sufitu wystawały powyrywane przewody instalacji elektrycznej oraz zdemontowane rury miedziane od instalacji centralnego ogrzewania. Podejrzanemu przedstawiono już zarzut kradzieży z włamaniem, za co może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

9 sierpnia br. około godz. 12.00 leśniańscy policjanci otrzymali zgłoszenie od właściciela budynku, iż w jednym z pomieszczeń przebywa mężczyzna plądrujący dom. Natychmiast w podane miejsce skierowano patrol. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 28 - letniego mężczyznę, który właśnie demontował grzejnik centralnego ogrzewania w jednym z pomieszczeń.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna chwilę wcześniej wybił szybę w oknie, wszedł do środka, a następnie zaczął demontować grzejniki. W pomieszczeniach budynku znajdowały się porozrzucane rzeczy, ze ścian i sufitu wystawały powyrywane przewody instalacji elektrycznej oraz zdemontowane rury miedziane od centralnego ogrzewania. Funkcjonariusze zabezpieczyli plecak sprawcy, w którym znajdowały się zawory do kaloryferów, śrubokręty, nóż oraz latarka. Skradzione przedmioty zostały zwrócone właścicielowi.

Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. Justyna Burakiewicz - Rodzeń