Aktualności

Napadł na chłopca wracającego do domu – policjanci zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 12.08.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rozbój na 11-latku. Sprawca napadł na chłopca, na klatce schodowej i zabrał mu telefon komórkowy. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci odzyskali skradzioną rzecz. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto 10 sierpnia br. ok. godz. 16.00 otrzymali informację o rozboju dokonanym na 11-latku. Z przekazanych wiadomości wynikało, że chłopiec został napadnięty na klatce schodowej, a sprawca zabrał mu z kieszeni spodni telefon. Na szczęście chłopiec nie doznał obrażeń ciała. Policjanci na miejscu ustalili wszystkie okoliczności tego zdarzenia i poprzez oficera dyżurnego przekazali informację dotyczącą poszukiwania sprawcy innym patrolom na terenie miasta. Już po kilku godzinach podejrzany o rozbój mężczyzna siedział w policyjnym radiowozie. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin ok. godz. 2.00 zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Zatrzymali 31-letniego mężczyznę, a przy nim znaleźli skradziony telefon. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy. Przeprowadzone u 31-latka badanie wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało był już wcześniej notowany za rozboje i kradzieże.

Obecnie policjanci z wrocławskiego Starego Miasta wyjaśniają wszystkie okoliczności  w tej sprawie oraz sprawdzają czy zatrzymany nie ma na swoim koncie jeszcze innych czynów.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

nadkom. Krzysztof Zaporowski