Aktualności

Okradał domy i mieszkania – ma na koncie 9 zdarzeń

Data publikacji 12.08.2015

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniami do mieszkań i domów jednorodzinnych. Zatrzymany ma na swoim koncie 9 tego typu czynów. Łupem sprawcy padły między innymi aparaty fotograficzne, laptopy, złota i srebrna biżuteria oraz pieniądze. Podejrzanemu może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Jak ustalili policjanci, 32-latek ma na koncie co najmniej 9 zdarzeń, do których doszło w Jeleniej Górze od maja do sierpnia br. Są to kradzieże z włamaniem do mieszkań i budynków jednorodzinnych. Sprawca dostał się w sumie do pięciu mieszkań, dwóch domów jednorodzinnych oraz usiłował się włamać do dwóch innych lokali mieszkalnych, lecz został spłoszony przez sąsiadów. Jego łupem padły aparaty fotograficzne, laptopy, telefony komórkowe, złota i srebrna biżuteria oraz pieniądze. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą około 20 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają, co stało się ze skradzionymi przedmiotami. Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów. W jego mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli między innymi kilka telefonów komórkowych, dwa laptopy, dwa aparaty fotograficzne i biżuterię.

O dalszym losie 32 - latka zdecyduje teraz sąd. Za kradzieże z włamaniem grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Oficer Prasowy
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490