Aktualności

Nietrzeźwy, bez prawa jazdy i poszukiwany przez Policję - wpadł po kolizji na autostradzie

Data publikacji 13.08.2015

Policjanci z Jawora zatrzymali w wyniku pościgu młodego mężczyznę, który spowodował kolizję. Po doprowadzeniu na autostradzie do zderzenia z pojazdem ciężarowym, uciekał stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jak się okazało, miał blisko 2 promile, był poszukiwany i nie miał prawa jazdy. Teraz oprócz zasądzonej wcześniej kary pozbawienia wolności, odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji, a także jazdę bez uprawnień.

Do zdarzenia doszło na autostradzie A-4. Około godziny 17 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń ciała, jednak kierujący samochodem osobowym po uderzeniu w bok ciężarówki w ogóle się nie zatrzymał. W trakcie ucieczki wielokrotnie stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.  

Auto zostało zatrzymane kilkanaście kilometrów dalej. Wtedy wyjaśniła się jedna z przyczyn nietypowego zachowania kierowcy, który uciekł z miejsca zdarzenia. Podczas rozmowy ze sprawcą kolizji funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu, a badanie alkomatem wykazało, że 28-letni mieszkaniec Kobierzyc ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. To nie wszystko, co mężczyzna miał na sumieniu. Już po chwili, w wyniku sprawdzeń w policyjnych systemach informatycznych wyszły na jaw kolejne powody jego ucieczki. Okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy, ponieważ zostało mu wcześniej zatrzymane.  

Jak ustalili funkcjonariusze, to nie pierwszy raz, kiedy mieszkaniec Kobierzyc usiadł za kierownicą „na podwójnym gazie”. W przeszłości obowiązywał go już 12-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po alkoholu.  

28-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnie trafił do zakładu karnego, aby odbyć zasądzoną przez sąd karę pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w stanie nietrzeźwości oraz jazdę bez uprawnień.  

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Jaworze  
Oficer Prasowy
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603-039-942