Aktualności

Podpalił quada i ukradł kilka tysięcy złotych

Data publikacji 13.08.2015

Funkcjonariusze z Bolesławca zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenia mienia i kradzież. Jak ustalili policjanci sprawca z salonu gier ukradł 3 tysiące złotych. Następnie po kilku dniach od tego przestępstwa uszkodził dwa kaski motocyklowe oraz podpalił quada. Zatrzymany przyznał się do tych czynów. Za zniszczenie mienia oraz kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci z pionu kryminalnego bolesławieckiej komendy na podstawie czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali 26-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież i zniszczenia mienia. Funkcjonariusze potwierdzili, że mieszkaniec Bolesławca z salonu gier ukradł saszetkę z zawartością pieniędzy w kwocie 3 tysięcy złotych. Ponadto na podstawie zebranych w tej sprawie materiałów udowodniono mu również zniszczenia mienia. Okazało się, że kilka dni po kradzieży 26-latek uszkodził dwa kaski motocyklowe i podpalił pojazd typu quad, powodując straty na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz za to co zrobił odpowie przed sądem. Za zniszczenie mienia oraz kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: KPP w Bolesławcu
mł. asp. Tomasz Kazimierczuk

nadkom. Krzysztof Zaporowski