Aktualności

Zatrzymany za włamania do samochodów

Data publikacji 13.08.2015

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę, który jednej nocy popełnił cztery przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawca włamywał się i okradał pojazdy. Jego łupem padły projektor, dokumenty oraz inne cenne przedmioty pozostawione w samochodach. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za włamania i kradzieże może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oraz kradzieże z włamaniem do samochodów. Jak ustalili policjanci, sprawca działając pod osłoną nocy włamał się i okradł trzy samochody zaparkowane na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Jego łupem padł projektor, dokumenty, pendrive oraz inne przedmioty. Ponadto mężczyzna próbował włamać się do kolejnego, jednak został spłoszony przez właścicielkę. Kobieta o zdarzeniu powiadomiła Policję. Podała również rysopis podejrzewanego o ten czyn. Jeszcze tej samej nocy wpadł on w ręce policjantów.

Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów. 29-latek został umieszczony w policyjnym areszcie.

O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490


nadkom. Krzysztof Zaporowski