Aktualności

Rozbita grupa włamywaczy - okradali domy jednorodzinne i letniskowe

Data publikacji 13.08.2015

Wspólne działania policjantów z powiatu jeleniogórskiego i kamiennogórskiego doprowadziły do rozbicia grupy włamywaczy. Podejrzani mają na swoim koncie co najmniej 16 przestępstw na terenie dwóch powiatów województwa dolnośląskiego. Sprawcy włamywali się i okradali domy jednorodzinne, letniskowe, przyczepy campingowe i garaże. Ich łupem padały m.in. sprzęt RTV, rowery, elektronarzędzia, kosiarki, armatura sanitarna. Straty jakie spowodowali szacowane są na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Za kradzieże z włamaniem grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach i Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze prowadząc wspólnie działania rozbili grupę włamywaczy, która dokonywała przestępstw na terenie kilku powiatów. Zatrzymanych zostało trzech mieszkańców Kowar w wieku od 21 do 32 lat. Jak ustalili policjanci mężczyźni są odpowiedzialni, za co najmniej 16 przestępstw, które popełnili na terenie powiatu jeleniogórskiego oraz kamiennogórskiego w pierwszym półroczu br. Zatrzymani włamywali się i okradali domy jednorodzinne, letniskowe, przyczepy campingowe i garaże. Podejrzani wybierali te domy, których właściciele przebywali na wakacjach bądź od dłuższego czasu tam nie bywali. Ich łupem padały elektronarzędzia, kosiarki, armatura sanitarna, instalacje elektryczne i miedziane, sprzęt RTV, rowery oraz inne cenne przedmioty. Straty pokrzywdzonych wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i ustalają, co stało się ze skradzionym mieniem. Niewykluczone, że mieszkańcy Kowar mają na koncie jeszcze więcej podobnych czynów. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.
Za kradzieże z włamaniem grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490


nadkom. Krzysztof Zaporowski