Aktualności

Wtargnęli do dwóch mieszkań, pobili właścicieli i ukradli im laptopy

Data publikacji 13.08.2015

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o rozboje. Sprawcy wtargnęli do dwóch różnych mieszkań, a następnie doprowadzili pokrzywdzonych do stanu bezbronności, po czym ukradli laptopy i telefon komórkowy. Teraz grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny wałbrzyskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o napadzie, do którego miało dojść w mieszkaniu przy jednej z ulic miasta. Według uzyskanej informacji sprawcy wtargnęli do domu pokrzywdzonego mężczyzny, po czym pobili go i ukradli mu laptopa.  

W związku z tym policjanci natychmiast rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie napastników. Następnego dnia okazało się, że ci sami podejrzani dokonali kolejnego rozboju w drugim mieszkaniu przy tej samej ulicy. Tym razem ich łupem padł nie tylko laptop, ale także telefon komórkowy.  

W wyniku podjętych czynności wałbrzyscy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanych o te rozboje sprawców. Okazali się nimi mężczyźni w wieku 21, 24, 26 i 32 lat oraz 26-letnia kobieta. Funkcjonariusze odzyskali też skradzione przedmioty.

Cała piątka trafiła do policyjnego aresztu. Za tego typu czyny zatrzymanym może teraz grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
Oficer Prasowy
asp. Joanna Żygłowicz
tel. 604 – 426 – 995