Aktualności

Dzięki policjantom dziewczynka odzyskała aparat i torebkę

Data publikacji 13.08.2015

Policjanci z Kłodzka odzyskali aparat fotograficzny i torebkę 12-letniej dziewczynki. Rzeczy zostały przez przywłaszczone przez 65-latnią kobietę, która znalazła je pozostawione w sklepie, a następnie zabrała je do domu zamiast zwrócić właścicielowi. Teraz ze swojego postępowania kłodzczanka będzie musiała tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci  z Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy ustalili i zatrzymali kobietę,  podejrzaną o przywłaszczenie dziecięcej torebki i aparatu fotograficznego o wartości 600 złotych. Podejrzana, to 65–letnia mieszkanka Kłodzka. Wczoraj kobieta  usłyszała zarzut popełnionego przestępstwa.

Jak ustalili policjanci,  zajmujący się tą sprawą, aparat i torebka należały do 12-letniej dziewczynki z  województwa opolskiego, która wcześniej pozostawiła go w sklepie. W tym samym w sklepie była kobieta, która znalazła przedmioty  i zabrała je do domu. Atrakcyjność aparatu sprawiła, że 65-latka zamiast zgłosić ten fakt w jednostce Policji lub oddać aparat z torebką do biura rzeczy znalezionych, postanowiła zachować go dla siebie.

Policjanci  wczoraj odzyskali aparat wraz z torebką dziecięcą, a 65-latka usłyszała zarzut  przywłaszczenia. Teraz utracone przedmioty wrócą do właścicielki, natomiast  podejrzana za czyn, którego się dopuściła będzie odpowiadać przed sądem. 

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdą znalezioną rzecz  należy oddać właścicielowi ewentualnie przekazać ją do biura rzeczy znalezionych  lub do jednostki Policji. Zatrzymując znalezioną rzecz, osoba taka naraża się na  odpowiedzialność karną.

Pamiętajmy, że przywłaszczenie cudzego mienia  uzyskanego w dowolny sposób - nawet przez znalezienie – według Kodeksu karnego jest przestępstwem. W myśl art. 284 par. 3 kodeksu karnego każdemu kto  przywłaszcza rzecz znalezioną grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub  pozbawienia wolności do roku.

Źródło: KPP w Kłodzku  
podinsp. Wioletta  Martuszewska
tel. 606-754-529


nadkom. Krzysztof Zaporowski