Aktualności

Ponad 300 porcji amfetaminy w plecaku

Data publikacji 14.08.2015

Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze w jego plecaku ujawnili i zabezpieczyli amfetaminę, z której można by było uzyskać ponad 300 porcji handlowych tego środka odurzającego. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach prowadząc na terenie miasta działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Okazało się, że to 28-letni mieszkaniec Świebodzic. W trakcie przeszukania mężczyzny policjanci ujawnili w jego plecaku woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że jest to amfetamina w ilości, z której można byłoby uzyskać ponad 300 porcji tego narkotyku. Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Policjanci sprawdzają skąd podejrzany miał zabezpieczone środki a także czy nie zajmował się ich sprzedażą.

O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Świdnicy
Oficer Prasowy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642