Aktualności

Rzucił w ekspedientkę butelką – został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 14.08.2015

Policjanci z komendy w Złotoryi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Sprawca po wejściu do sklepu spożywczego rzucił butelką w stronę ekspedientki, a następnie groził jej i przytrzymywał ją kijem żądając przy tym wydania pieniędzy. Na szczęście pokrzywdzona nie doznała żadnych obrażeń. Okazało się, że zatrzymany przez funkcjonariuszy napastnik jest nietrzeźwy i ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za tego typu czyn może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów na terenie gminy Zagrodno. Sprawca po wejściu do sklepu spożywczego rzucił butelką w stronę ekspedientki, a następnie groził jej i przytrzymywał ją kijem żądając przy tym wydania pieniędzy. Mężczyzna został powstrzymany przez znajdujące się w pobliżu osoby, które przyszły z pomocą kobiecie. Wtedy napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia. Na szczęście pokrzywdzona nie doznała żadnych obrażeń.

Funkcjonariusze, którzy od razu po zgłoszeniu zajęli się tą sprawą, ustalili kim może być podejrzany. Policjanci zastali go kompletnie pijanego w mieszkaniu, gdy spał. Jak się okazało, 32 – latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania usłyszał zarzut rozboju.

Zatrzymanemu za czyn, o który jest podejrzany może teraz grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Złotoryi
Oficer Prasowy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 603-765-923