Aktualności

Domowa plantacja marihuany w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu

Data publikacji 14.08.2015

Wrocławscy policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich oraz zatrzymali w związku z tą sprawą dwie młode osoby. Uprawa prowadzona była w specjalnie do tego celu wydzielonym pomieszczeniu w jednym z domów na terenie powiatu ząbkowickiego. Za tego typu proceder grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku czynności operacyjnych zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Do ujawnienia nielegalnego procederu doszło na terenie jednej z miejscowości w powiecie ząbkowickim.

Okazało się, że w jednym z domów na poddaszu budynku wydzielone zostało specjalne do tego celu przeznaczone pomieszczenie. Znajdowało się w nim 15 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, a także specjalistyczny sprzęt służący do prowadzenia uprawy.

Prowadząc działania zmierzające do przeciwdziałania przestępczości narkotykowej policjanci zatrzymali w tej sprawie dwie osoby, 21 – letniego mężczyznę oraz 20 – letnią kobietę.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za prowadzenie uprawy marihuany grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz