Aktualności

Tymczasowo aresztowany za napady na starsze kobiety – zamaskowany podejrzany groził nożem

Data publikacji 14.08.2015

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozboje z użyciem noża oraz włamania do mieszkań i kradzieże mienia. Zamaskowany sprawca wchodził do mieszkań kobiet w wieku powyżej 80 lat, groził nożem i zabierał pieniądze. Mężczyzna, który usłyszał już zarzuty, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozboje z użyciem noża oraz włamania do mieszkań i kradzieże mienia. Zamaskowany sprawca wchodził do mieszkań kobiet w wieku powyżej 80 lat, groził nożem i zabierał pieniądze.

Mężczyzna, który usłyszał już zarzuty, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.Na przełomie lipca i sierpnia br. oficer dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni otrzymał zgłoszenie o dwóch przypadkach zaatakowania starszych kobiet przez nieznanego jeszcze wówczas sprawcę. W obu przypadkach pokrzywdzonymi były kobiety w wieku powyżej 80 lat. Napastnik wchodził do mieszkań kobiet podczas snu, a następnie grożąc nożem żądał wydania pieniędzy. Za każdym razem był zamaskowany. Na głowie miał kominiarkę, która miała uniemożliwić jego identyfikację. Oprócz pieniędzy, przestępca zabierał także sprzęt RTV, a nawet produkty spożywcze.

Pomimo niezbyt dokładnego opisu sylwetki sprawcy przekazanego przez osoby pokrzywdzone, bogatyńscy policjanci zajmujący się tą sprawą, na podstawie rozpoznania i zebranych informacji, wytypowali mężczyznę podejrzewanego o rozboje. Dalsze czynności potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony wizytą policjantów. Zaprzeczał, aby miał jakikolwiek związek z rozbojami. Jednakże podczas przeszukania mieszkania 48 - latka, policjanci odnaleźli część skradzionych kobietom przedmiotów.

Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie także, co najmniej dwa włamania do mieszkań, skąd zabierał przede wszystkim sprzęt RTV. Teraz policjanci pod nadzorem zgorzeleckiej prokuratury wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne podobne przestępstwa.

Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Przypominamy, iż rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia jest zagrożony karą do nawet 15 lat pozbawienia wolności.

asp. sztab. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Zgorzelec)
Oficer Prasowy
podkom. Antoni Owsiak
tel. 606-778-294