Aktualności

Dzień profilaktyki podczas XIV edycji programu realizowanego przez wrocławskich policjantów – „Letnia Akademia Policyjna”

Data publikacji 15.08.2015

Projekt „Letnia Akademia Policyjna” jest programem autorskim Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku lokalnym. Wskazywane przez realizatorów pozytywne wzorce zachowań pomagają dzieciom i młodzieży prawidłowo funkcjonować w środowisku rówieśników. Potrzebę kontynuowania tego typu działań dostrzegają także władze samorządowe, które finansują przedmiotowe przedsięwzięcie.

W tym roku ruszyła już XIV edycja programu „Letnia Akademia Policyjna”, w ramach, którego od 3 do 16 sierpnia na dwutygodniowym turnusie wypoczywają dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 13 lat w Międzygórzu. Program akademii zawiera m.in. autokarowe i piesze wycieczki krajoznawcze, zajęcia rekreacyjno - sportowe, zabawy integracyjne i gry edukacyjne.

Podczas spotkania z uczestnikami o szeroko pojętym bezpieczeństwie, zagrożeniach i odpowiedzialności prawnej nieletnich rozmawiali asp. sztab. Andrzej Słotwiński, sierż. sztab. Justyna Szeglowska i st. sierż. Piotr Łacek z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz kom. Aneta Sosnowska, podkom. Paweł Zalewski i sierż. sztab. Beata Borowiec z dolnośląskiej komendy. Szczególną uwagę funkcjonariusze poświęcili zagadnieniu środków odurzających oraz konsekwencjom związanym z niebezpieczeństwem zażywania narkotyków i coraz groźniejszych tzw. dopalaczy.

Dzień profilaktyki to nie tylko poważne rozmowy, ale również zabawa. Dzieci i policjanci wspólnie bawili się podczas prezentacji układu łączącego elementy tańca i aerobiku - tzw. zumba. Ponadto przeprowadzono też wiele konkursów. Spotkanie z funkcjonariuszami to doskonała okazja, aby wsłuchać się w głos dzieci i odpowiedzieć na nurtujące je pytania. Uczestnikom rozdano również materiały edukacyjne "Vademecum młodego rowerzysty" oraz "Twój przyjaciel pies", ulotki o dopalaczach i elementy odblaskowe - opaski samozaciskowe oraz zawieszki.

Nad prawidłowym przebiegiem wyjazdu i realizacji założeń pieczę sprawuje asp. sztab. Krzysztof Wróbel z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek.

 

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu