Aktualności

Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 17.08.2015

Nawet dożywocie może grozić mężczyźnie, zatrzymanemu przez strzelińskich policjantów, a podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa. Sprawca podczas libacji alkoholowej, ugodził nożem w brzuch innego mężczyznę. Zatrzymany, który usłyszał już zarzut w tej sprawie, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Pokrzywdzony w stanie ciężkim trafił do szpitala, skąd po udzieleniu pomocy medycznej został przetransportowany na oddział szpitalny Zakładu Karnego w Krakowie, gdyż jak się okazało, był on poszukiwany do odbycia zasądzonej wcześniej przez sąd kary.

Policjanci ze strzelińskiej komendy powiatowej, w wyniku podjętych działań, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa innego mężczyzny. Zatrzymany, to mieszkaniec tego powiatu. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, a ciężko ranny pokrzywdzony do szpitala, gdzie pomocy udzielili mu lekarze.

Do zatrzymania doszło po tym, jak strzelińscy funkcjonariusze zostali powiadomieni przez Dyspozytora Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Wrocławia o tym, że jakiś mężczyzna w Strzelinie został ugodzony nożem w brzuch. Poinformowani o zdarzeniu policjanci, którzy podjęli w tej sprawie czynności, ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta, podczas odbywającej się tam libacji alkoholowej, podejrzany mężczyzna ugodził nożem w brzuch innego, 34 - letniego mężczyznę.

Pokrzywdzonego Pogotowie Ratunkowe przewiozło w stanie ciężkim do szpitala. Jak policjanci dalej ustalili sprawca był nietrzeźwy i miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Raniony mężczyzna pozostał na oddziale szpitalnym, gdzie był operowany. Później został przetransportowany na oddział szpitalny do Zakładu Karnego w Krakowie, gdyż jak się okazało, był on poszukiwany do odbycia zasądzonej wcześniej przez sąd kary.

Na podstawie zebranego w tej sprawie materiału, zatrzymany podejrzany usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratury, mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Obecnie Policja i Prokuratura w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymanemu, za czyn, o który jest podejrzany, grozić może teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

asp. sztab. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Strzelin)
Oficer Prasowy
asp. sztab. Ireneusz Szałajko