Aktualności

Policjanci uratowali starszą kobietę, która w zamkniętym mieszkaniu leżała unieruchomiona na podłodze i wzywała pomocy

Data publikacji 17.08.2015

Leżała unieruchomiona na podłodze w swoim zamkniętym mieszkaniu i wzywała pomocy. Z ratunkiem w porę przyszli policjanci z powiatu wałbrzyskiego, wezwani przez czujną sąsiadkę, która usłyszała wołania 86 – letniej kobiety. Jak się okazało starsza pani spadła z łóżka i doznała urazu kręgosłupa. Ponieważ drzwi do mieszkania były zamknięte, z uwagi na podejrzenie realnego zagrożenia życia lub zdrowia, policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o siłowym ich otworzeniu. Kobieta trafiła do szpitala.

Policjanci z komisariatu w Głuszycy, w wyniku podjętych działań, udzielili pomocy starszej samotnie mieszkającej kobiecie, która unieruchomiona leżała na podłodze w swoim zamkniętym mieszkaniu i wzywała pomocy. Wołanie 86 – letniej mieszkanki Głuszycy usłyszała jedna z sąsiadek, która natychmiast wezwała policjantów.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce drzwi do wskazanego mieszkania były zamknięte. Z uwagi na podejrzenie realnego zagrożenia życia lub zdrowia, policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o siłowym otworzeniu drzwi. Po wejściu do środka, policjanci znaleźli starszą panią, leżącą na podłodze.

Jak wynikało z informacji przekazanej przez kobietę funkcjonariuszom, spadła ona z łóżka i bolał ją kręgosłup. Policjanci wezwali na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego, który przewiózł pokrzywdzoną do szpitala. Tam zaopiekowali się nią dalej lekarze.

asp. sztab. Paweł Petrykowski