Aktualności

Z zemsty podpalił drzwi zgorzeleckiego magistratu

Data publikacji 17.08.2015

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali starszego mężczyznę, podejrzanego o zniszczenie mienia. Sprawca podpalił drzwi wejściowe do miejscowego magistratu. Jak tłumaczył funkcjonariuszom, 40 lat wcześniej został wymeldowany i teraz postanowił wyrównać rachunki. Podpalacz spowodował starty w wysokości ponad 1000 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

16 sierpnia br. Dyżurny zgorzeleckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o palących się drzwiach miejscowego urzędu miasta. Policjanci po przybyciu w określony rejon zastali strażaków, którzy gasili zarzewie ognia. Nieopodal zauważyli siedzącego na ławce starszego mężczyznę, który mógł posiadać wiedzę na temat podpalenia. 78 – letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania oświadczył, że to właśnie on podpalił drzwi wejściowe oraz wybił szybę. Dodał, że była to zemsta za wymeldowanie go, które miało mieć miejsce 40 lat wcześniej.

Podejrzany swoim działaniem spowodował straty w wysokości przekraczającej 1000 złotych. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W dalszym ciągu funkcjonariusze zajmują się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy.

Przypomnijmy, że za zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Antoni Owsiak
tel. 606-778-294