Aktualności

Okradł dom, którym miał się opiekować – policjanci zatrzymali przestępcę

Data publikacji 18.08.2015

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Mieszkanka gminy Nowogrodziec poprosiła znajomego o opiekę nad domem podczas swojej nieobecności a ten ją okradł. Sprawca zabrał między innymi piec węglowy wraz z bojlerem, motorower oraz laptopa. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Zatrzymanemu za czyn, o który jest podejrzany może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowogrodźcu prowadząc czynności w sprawie kradzieży z domu jednorodzinnego zatrzymali podejrzanego o ten czyn 23-latka.

Jak się okazało, młody mężczyzna miał pilnować porządku w domu jednorodzinnym u swojej koleżanki a zamiast tego okradł ją i sprzedał zrabowane mienie. Policjanci ustalili, że z posesji na terenie gminy Nowogrodziec należącej do kobiety znajomy zabrał cenne przedmioty. Łupem sprawcy padł piec węglowy z bojlerem, grzejniki, motorower, laptop, rower, kosa spalinowa. Starty w tej sprawie pokrzywdzona oszacowała na kwotę 8 tys. zł.    

Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego przyznał się do zarzucanych mu czynów, teraz za kradzież odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozić mu może kara pozbawienia wolności do 5 lat. 

asp. Wojciech Jabłoński

KPP Bolesławiec 
mł. asp. Tomasz Kazimierczuk