Aktualności

Miał być mandat oraz punkty karne - usiłując wręczyć łapówkę policjantom kierowca popełnił przestępstwo zagrożone pozbawieniem wolności nawet do 10 lat

Data publikacji 18.08.2015

Policjanci w Ząbkowicach Śląskich zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem Mercedes Sprinter, który w trakcie jazdy nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Gdy funkcjonariusze chcieli nałożyć na prowadzącego pojazd mandat i punkty karne, ten usiłował wręczyć im łapówkę w zamian za odstąpienie od wykonywania przez mundurowych dalszych czynności służbowych. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich pełniąc służbę na odcinkach dróg, na których istnieje niebezpieczeństwo zaistnienia wypadków dokonują kontroli takich miejsc. W ubiegły sierpniowy weekend w miejscowości Topola zatrzymany został do kontroli drogowej samochód Mercedes Sprinter w związku z popełnionym wykroczeniem przez kierowcę, polegającym na nie stosowaniu pasów bezpieczeństwa. Policjanci wobec 31-letniego mieszkańca powiatu nakielskiego nałożyli mandat karny w wysokości 100 złotych i poinformowali kierującego o naliczeniu 2 punktów karnych. Kierujący w celu odstąpienia przez funkcjonariuszy od dalszych czynności służbowych usiłował przekupić policjantów oferując im pieniądze.

W związku z tym mężczyzna został zatrzymany. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Podejrzanemu za tego typu czyn może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
podinsp. Paweł Adamowski