Aktualności

Nieletni kradli części samochodowe. Policjanci zatrzymali ich na gorącym uczynku. Wpadł także paser

Data publikacji 19.08.2015

Trzy osoby zostały zatrzymane przez policjantów z Lubina w sprawie kradzieży części samochodowych. Dwaj sprawcy, którymi okazali się nieletni, sprzedali części zaraz po kradzieży. O dalszym losie nieletnich zdecyduje teraz sąd rodzinny. Zarzuty usłyszał również mieszkaniec województwa małopolskiego, podejrzany o paserstwo. Złodzieje wpadli w ręce policjantów, po tym, jak funkcjonariusze otrzymali informację o podejrzanym ich zachowaniu od jednego z mieszkańców.

Policjanci z lubińskiej komendy powiatowej, w wyniku podjętych działań, zatrzymali dwóch nieletnich, podejrzanych o kradzież części samochodowych. Zatrzymani, to dwaj chłopcy w wieku 15 i 16 lat. W tej sprawie zatrzymano też 31 – letniego mężczyznę, mieszkańca województwa małopolskiego, podejrzanego o paserstwo.

Do zatrzymania doszło po tym, jak około godz. 16.00 do dyżurnego lubińskiej Policji zadzwonił mężczyzna i poinformował, że na jednej z ulic Lubina dwóch młodych ludzi demontuje części z busa, zaparkowanego na niestrzeżonym parkingu. Jego podejrzenia wzbudził wiek „mechaników”.
Na miejsce skierowani zostali niezwłocznie funkcjonariusze z Wydziału Prewencji. Po przyjeździe okazało się, że sprawcy siedzą już w innym, bliźniaczym busie. Gdy zobaczyli policyjny radiowóz wyskoczyli z niego i siłowali uciec. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że wcześniej zdemontowali z samochodu siedzenia, szyby i inne części, po czym od razu sprzedali je mężczyźnie, który przyjechał po nie autem identycznej marki.

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy. 31 – letni mieszkaniec województwa małopolskiego, który kupił kradzione części, usłyszał już zarzut paserstwa, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast dwoma zatrzymanymi nieletnimi, którzy są podejrzani o kradzież, zajmie się teraz sąd rodzinny.

asp. sztab. Paweł Petrykowski

(Źródło - KPP w Lubinie)
Oficer Prasowy
asp. sztab. Jan Pociecha
tel. 601-974-322