Aktualności

Podejrzani o napad rabunkowy wpadli w ręce policjantów

Data publikacji 19.08.2015

Napadli na człowieka. Pobili i pokopali pokrzywdzonego, a następnie ukradli mu telefon komórkowy i srebrny łańcuszek. Działa podjęte natychmiast przez policjantów z Polkowic i Chocianowa doprowadziły do zatrzymania dwóch napastników. Obaj podejrzani już usłyszeli zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach oraz Komisariatu Policji w Chocianowie, w wyniku podjętych działań, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Jednego z napastników policjanci zatrzymali bezpośrednio po zdarzeniu, a drugi wpadł w ich ręce już następnego dnia.

Podejrzani, to mieszkańcy Chocianowa w wieku 27 i 29 lat. Do zdarzenia doszło 17 sierpnia 2015 roku na terenie Parku Miejskiego w Chocianowie. Funkcjonariusze po północy zostali powiadomieni o napadzie. Z przekazanych informacji wynikało, że dwóch napastników pobiło mężczyznę, a następnie sprawcy skradli mu telefon komórkowy oraz srebrny łańcuszek.

Policjanci natychmiast podjęli działania w tej sprawie. Sprawdzili pobliski teren i szybko zatrzymali jednego z napastników. Drugiego, agresywnego mężczyznę zatrzymano kilkanaście godzin później. Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Teraz za czyn, o który są podejrzani, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

asp. sztab. Paweł Petrykowski

(Źródło - KPP w Polkowicach)
asp. Miłosz Ilkowski
tel. 600-229-096