Aktualności

Co najmniej 12 zarzutów kradzieży rowerów dla zatrzymanego na gorącym uczynku

Data publikacji 19.08.2015

Policjanci jednego z wrocławskich komisariatów zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który chciał ukraść rower. Funkcjonariusze pionu kryminalnego prowadząc działania operacyjne zauważyli jak sprawca kradnie jednoślad. Przeprowadzone ustalenia i analiza zgromadzonego materiału dały podstawy do przedstawienia podejrzanemu aż 12 zarzutów kradzieży rowerów. Łączna suma strat w tej sprawie to kwota 15.000 zł. na szkodę osób prywatnych. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki prowadzili działania operacyjne mające na celu przeciwdziałanie kradzieżom.

Policjanci w okolicy jednej z galerii na Krzykach zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który chciał ukraść rower. Funkcjonariusze natychmiast podjęli wobec podejrzanego interwencję i zatrzymali go. Okazało się, że to nie jedyny taki czyn na koncie sprawcy. W sumie na podstawie prowadzonych analiz i ustaleń oraz weryfikacji zebranych materiałów policjanci przedstawili 30-letniemu mieszkańcowi Wrocławia aż 12 zarzutów kradzieży mienia o łącznej wartości 15.000 zł. Przestępstwa te mężczyzna popełnił w okresie od maja do sierpnia br. na terenie podległym jednostce prowadzącej działania.

Policjanci nadal zajmują się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy oraz ustaleniem czy mężczyzna nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu zdarzeń, a także sprawdzają ewentualne miejsca gdzie mogły trafić skradzione rowery.  

O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński