Aktualności

Gnał samochodem przez miejscowość aż 103 km/h – kierujący stracił prawo jazdy

Data publikacji 20.08.2015

Kolejny kierowca zatrzymany przez policjantów złotoryjskiej drogówki stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Mężczyzna pędził samochodem przez jedną z miejscowości z prędkością 103 km/h, na odcinku gdzie było ograniczenie do 50 km/h. Swoim zachowaniem naraził niepotrzebnie siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego na duże niebezpieczeństwo. W tej sprawie policjanci skierują również wniosek do sądu o ukaranie sprawcy wykroczenia.

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia br. na terenie gminy Pielgrzymka. Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi pełniąc służbę na drodze, około godziny 8.00 zauważyli pojazd marki Volkswagen jadący z dużą prędkością. Po dokonaniu pomiaru okazało się, że kierujący autem poruszał się z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. 23-letniemu mieszkańcowi powiatu lwóweckiego w związku z nowymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Ponadto za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym sprawca będzie odpowiadał przed sądem.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Pamiętajmy, że prowadząc pojazd z nadmierną prędkością, a szczególnie w obszarze zabudowanym stwarzamy duże zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 603-765-923