Aktualności

Złodziej roweru zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji 20.08.2015

Wrocławscy policjanci w trakcie pieszej służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja roweru. Sprawca wykorzystał fakt pozostawienia jednośladu bez zabezpieczenia i sprzed jednego z kompleksów basenowych ukradł rower. Nie zdążył odjechać daleko, bo powstrzymali go interweniujący funkcjonariusze. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za kradzież cudzej rzeczy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu patrolując pieszo teren przyległy do parku wodnego na Krzykach, zauważyli mężczyznę stojącego przy stojakach rowerowych, który nerwowo się rozglądał. Po chwili obserwowany podszedł do jednego z rowerów, wziął go ze stojaka i odjechał. Policjanci ruszyli za nim, aby sprawdzić czy rzeczywiście jest on jego właścicielem. Podejrzewany został zatrzymany. Podczas rozmowy z mundurowymi mężczyzna oświadczył, że rower, który zabrał nie jest jego własnością. Jak się okazało wykorzystał on fakt pozostawienia jednośladu bez zabezpieczenia i postanowił go ukraść. Wartość odzyskanego jednośladu to ok. 500 złotych. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności do policjantów podszedł mężczyzna, który oświadczył, że stojący przy nich rower jest jego własnością. Był bardzo zdziwiony, dlaczego jednoślad nie znajduje się tam gdzie go pozostawił.

W chwili obecnej funkcjonariusze sprawdzają czy zatrzymany mężczyzna nie ma na swoim koncie więcej takich czynów. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich właścicieli rowerów, aby pamiętali o odpowiednim zabezpieczeniu swoich jednośladów.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu