Aktualności

Zatrzymani za liczne kradzieże kabli telekomunikacyjnych

Data publikacji 20.08.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kabli oraz zabezpieczyli przedmioty służące do popełnienia tego przestępstwa. Funkcjonariusze do tej pory udowodnili im 14 tego typu czynów. Okazało się, że sprawcy działali na terenie dzielnicy Krzyki kradnąc kable telekomunikacyjne wchodzące w skład działającej sieci, a tym samym uszkadzali ją. Łączna wartość strat wszystkich popełnionych przestępstw w tej sprawie szacowana jest na 10 tysięcy złotych. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze z pionu kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki prowadząc działania operacyjne zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 25 lat podejrzanych o kradzieże.

Jak ustalili policjanci, mieszkańcy Wrocławia działając wspólnie w okresie od lipca do sierpnia br. kradli głównie kable telekomunikacyjne wchodzące w skład działającej sieci, a tym samym uszkadzali ją. Sprawcy uczynili sobie z tego procederu źródło stałego dochodu. Przestępstwa popełniane były w okolicach budynków mieszkalnych na terenie miasta. Przeprowadzone czynności oraz analiza zebranych materiałów pozwoliły na udowodnienie podejrzanym 14 takich czynów. Straty powstałe na szkodę operatora w wyniku ich działalności sięgają 10 tysięcy złotych.

Mężczyźni byli już w przeszłości karani za przestępstwa przeciwko mieniu. W dalszym ciągu funkcjonariusze sprawdzają czy zatrzymani nie mają na swoim koncie jeszcze innych tego typu zdarzeń.

O dalszym losie obu mężczyzn zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci telekomunikacyjnej, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności do 8 lat.

asp. Wojciech Jabłoński