Aktualności

Włamał się do mieszkania – na swoim koncie ma też przywłaszczenie mienia

Data publikacji 21.08.2015

Policjanci z powiatu złotoryjskiego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamanie do mieszkania oraz przywłaszczenie mienia. Łupem sprawcy padły m.in. telefony, ładowarki, zegarki damskie, środki czystości oraz przywłaszczony laptop. Za czyny, o które jest podejrzany, odpowie teraz przed sądem. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi w wyniku działań operacyjnych zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili policjanci, podejrzany to mieszkaniec Złotoryi, który ma na swoim koncie włamanie do mieszkania, skąd ukradł telefony komórkowe, ładowarki, zegarki damskie oraz środki czystości. Ponadto ma na swoim koncie jeszcze przywłaszczenia powierzonego mu laptopa. Funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego w sprawie potwierdzili, że czynów tych 38-letni mężczyzna dopuścił się w okresie od czerwca do lipca bieżącego roku. Łączna suma strat oszacowana została na prawie półtora tysiąca złotych. Sprawca tłumaczył się, że potrzebował pieniędzy, dlatego też oddał pożyczonego laptopa do lombardu. Laptop został odzyskany i zwrócony właścicielowi.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz przywłaszczenia powierzonej rzeczy. Teraz za wszystkie czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 603-765-923