Aktualności

Odpowiedzą za włamanie i kradzież – skradzione alufelgi jeden z zatrzymanych zamontował w swoim samochodzie

Data publikacji 21.08.2015

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzieże z włamaniem oraz kradzież. Łupem złodziei padło mienie o wartości około 5 tysięcy złotych. Były to między innymi felgi samochodowe, rowery, opony, koła i inne przedmioty. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Zatrzymanym grozić może teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kowar ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat, podejrzanych o kradzieże z włamaniem oraz kradzież. Jak potwierdzili funkcjonariusze, mężczyźni w jednej z miejscowości gminy Mysłakowice w nocy z 1 na 2 sierpnia br. włamali się, a następnie okradli komórkę oraz pomieszczenie gospodarcze. Ich łupem padły dwa rowery górskie, 4 felgi stalowe, opony, rower oraz charakterystyczna przerobiona przez właściciela ładowarka do motocykla. Noc później mężczyźni z terenu jednego z parkingów ukradli alufelgi z Audi A3. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą około 5 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach w wyniku prowadzonych czynności ustalili i wytypowali dwóch podejrzewanych o te przestępstwa mężczyzn. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania policjanci część skradzionego mienia odnaleźli w mieszkaniu jednego z zatrzymanych, a część u drugiego. Ponadto okazało się, że 21-latek skradzione alufelgi zamontował w swoim samochodzie.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz mężczyznom za kradzież i kradzieże z włamaniem grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowiska
tel. 604-580-490