Aktualności

Grozili przedmiotem przypominającym broń, a następnie ukradli komputer

Data publikacji 21.08.2015

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Polkowic, którzy zostali zatrzymani przez miejscowych policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze, jeden ze sprawców przytrzymał pokrzywdzonego za ręce, a drugi przyłożył mu do pleców twardy przedmiot przypominający broń. Groźbą nakazali mu oddać torbę z laptopem. Funkcjonariusze udowodnili napastnikom również inne przestępstwa dokonane na terenie miasta oraz odzyskali skradzione mienie. Podejrzani za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 lat, podejrzanych o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło w lipcu br. Sprawcy wspólnie z nowo poznanym mężczyzną pili alkohol. Gdy pokrzywdzony postanowił udać się do miejsca zamieszkania jeden ze sprawców przytrzymał go za ręce, a drugi przyłożył mu do pleców twardy przedmiot przypominający broń. Groźbą nakazali mu oddać torbę z laptopem. W trakcie wyjaśniania sprawy policjanci zatrzymali obu podejrzanych oraz odzyskali skradzione mienie. Funkcjonariusze nie tylko udowodnili im popełnienie tego czynu, ale również innych przestępstw, które miały miejsce na terenie Polkowic.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za popełnione czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
asp. Miłosz Ilkowski
tel. 600-229-096