Aktualności

Ukradł ule z pszczołami – policjanci zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 21.08.2015

Policjanci z powiatu polkowickiego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież. Sprawca zabrał z pasieki ule wraz z pszczołami. Łączne straty oszacowane zostały na kwotę blisko 6 tysięcy złotych. Funkcjonariusze analizując zgromadzony materiał dowodowy ustalili i odzyskali całość skradzionego mienia. Zatrzymanemu za czyn, o który jest podejrzany może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Referatu ds. Kryminalnych Posterunku Policji w Przemkowie, w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 36-letniego mieszkańca tego miasta, który jest podejrzany o kradzież uli wraz z rodzinami pszczelimi.

Do zdarzenia doszło na początku sierpnia br. na terenie miejscowości Nowy Dwór. Sprawca skradł siedem uli wraz z 20 ramkami wewnątrz każdego z nich oraz rodzinami pszczelimi. Ponadto mężczyzna zabrał jeszcze inne akcesoria do obsługi pasieki. Łączna wartość strat to blisko 6 tysięcy złotych. Policjanci po analizie zgromadzonych w tej sprawie materiałów oraz zebranych dowodów wytypowali i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o ten czyn. Okazało się, że jest nim 36-letni mieszkaniec Przemkowa. Wykonane przez funkcjonariuszy czynności w tej sprawie doprowadziły do odzyskania w całości skradzionego mienia.

Śledczy w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy w tym również to, co podejrzany miał zamiar zrobić ze skradzionymi ulami i pszczołami.

Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
asp. Miłosz Ilkowski
tel. 600-229-096