Aktualności

Policjanci z polsko-niemieckiej grupy NYSA prowadząc działania w terenie przygranicznym zatrzymali złodzieja rowerów

Data publikacji 21.08.2015

Funkcjonariusze polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzieże rowerów. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w trakcie jazdy na skradzionym jednośladzie. Policjanci zabezpieczyli łącznie 5 rowerów oraz części, które mogą pochodzić z przestępstwa. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za tego typu czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

19 sierpnia br. funkcjonariusze polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA prowadzili działania wymierzone w osoby podejrzewane o przestępczość przeciwko mieniu na obszarach przygranicznych, po polskiej i niemieckiej stronie. W trakcie prowadzonej obserwacji zauważono mężczyznę jadącego na rowerze podejrzewanego o kradzieże jednośladów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że rower, którym jechał kierujący został skradziony dzień wcześniej. Podczas przeszukania piwnicy należącej do mężczyzny policjanci odnaleźli kolejne 4 rowery oraz części, które mogą pochodzić z kradzieży.

Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy mężczyzna ma na koncie również inne przestępstwa. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Antoni Owsiak
tel. 606-778-294