Aktualności

Mogli wytworzyć narkotyki warte pół miliona złotych – policjanci zlikwidowali plantacje marihuany.

Data publikacji 22.08.2015

Policjanci ba terenie powiatu strzelińskiego rozbili grupę, która prowadziła nielegalne uprawy konopi indyjskich. To efekt wspólnych działań funkcjonariuszy ze Strzelina i CBŚP. W tej sprawie zatrzymanych zostało 4 mężczyzn, podejrzanych o prowadzenie tych upraw. Wstępne ustalenia wskazują, że grupa mogła wytworzyć ok. 19 kg narkotyku o wartości blisko pół miliona złotych. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie wspólnie z kolegami z Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali kilka plantacji marihuany w okolicach Strzelina oraz zatrzymali mężczyzn, podejrzanych o prowadzenie tych nielegalnych upraw. Policjanci podczas działań ukierunkowanych pod kątem przestępczości narkotykowej wpadli trop grupy, która w kilku miejscach na terenie powiatu strzelińskiego uprawiała nielegalnie konopie indyjskie. W tej sprawie zatrzymanych zostało czterech mężczyzn w wieku od 22 do 54 lat. Jak ustalili funkcjonariusze grupa działając od maja do chwili obecnej mogła wytworzyć ok. 19 kg marihuany. Jak ocenili policyjni specjaliści czarnorynkowa wartość wytworzonych środków odurzających to blisko pół miliona złotych.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Na podstawie zgromadzonych materiałów sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Ireneusz Szałajko


nadkom. Krzysztof Zaporowski

Ładowanie odtwarzacza...