Aktualności

Rowery kradł dla zysku – wiatę przystankową zniszczył, bo zdenerwowała go dziewczyna

Data publikacji 24.08.2015

Do policyjnego aresztu trafił 19–letni mieszkaniec gminy Lubin. Został zatrzymany przez lubińskich kryminalnych. Usłyszał już zarzuty zniszczenia wiaty przystankowej, kradzieży z włamaniem i kradzieży. Jego łupem dwukrotnie padły rowery.

Gdy sprawca nie zostaje zatrzymany na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa sprawa trafia do wydziału kryminalnego lubińskiej komendy. W takich przypadkach zawsze policjanci pracują nad takimi sprawami do czasu ustalenia ich sprawcy lub sprawców. Tak też było w tych przypadkach.

W ubiegłym roku nieznany sprawca zdewastował wiatę przystankową w jednej z pod lubińskich wsi. Natomiast w bieżącym roku do lubińskiej policji wpłynęły zgłoszenia o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego gdzie skradziony został rower oraz kradzieży roweru pozostawionego przez jego właściciela na terenie jednego z osiedli.

Policjanci z wydziału kryminalnego wyjaśniając te sprawy ustalili, że związek z nimi może mieć jedna i ta sama osoba. Ich podejrzenia potwierdziły się. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 19 – letniemu mieszkańcowi gminy Lubin. Jak ustalili funkcjonariusze młody człowiek rowery kradł dla zysku. Po kradzieży sprzedawał je, a w ten sposób uzyskane pieniądze przeznaczał na własne potrzeby. Natomiast jak powiedział policjantom po zatrzymaniu zniszczenia wiaty przystankowej dokonał z powodu kłótni z dziewczyną. Gdy powracał do swojego domu złość wyładował na szybach, które były tam zamontowane.

Teraz 19 – latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara do 10 – lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubinie
asp. sztab. Jan Pociecha
tel. 601-974-322

nadkom. Krzysztof Zaporowski