Aktualności

Wnuczek włamywacz i jego kolega paser trafili w ręce policji

Data publikacji 24.08.2015

Policjanci z powiatu lubańskiego zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o włamanie i paserstwo. Jak ustalili funkcjonariusze, jeden ze sprawców wykorzystał nieobecność swojej babci i włamał się do pomieszczenia mieszkalnego. Mężczyzna po dostaniu się do wnętrza zabrał z jednego z pomieszczeń pieniądze oraz biżuterię. Pozyskanym łupem podzielił się z kolegą, który pomógł mu ją sprzedać. Przypomnijmy, że paserstwo zagrożone jest karą do lat 5, a kradzież z włamaniem do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Leśnej ustalili i zatrzymali 18-latka, który włamał się i okradł mieszkanie swojej babci. Wnuczek dostał się do pokoju, w którym znajdowały się pieniądze oraz biżuteria. Mężczyzna za część skradzionej gotówki kupił telefon komórkowy natomiast pozostały łup przekazał swojemu 18-letniemu koledze. Policjanci zatrzymali w tej sprawie również wspólnika, przy którym znaleziono pieniądze, biżuterię i telefon komórkowy kupiony za pieniądze pochodzące z przestępstwa. Funkcjonariusze odzyskali skradzione kosztowności i przekazali je właścicielce.

Leśniańscy policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego postawili wnukowi pokrzywdzonej zarzut włamania i kradzieży, natomiast jego kolega za pomoc w ukryciu przedmiotów pochodzących z przestępstwa usłyszał zarzut paserstwa.

Zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Przypomnijmy, że paserstwo zagrożone jest karą do lat 5, a kradzież z włamaniem do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660-402-169