Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawców pobicia kobiety

Data publikacji 24.08.2015

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie kobiety. Sprawcy w jednym z salonów gier na terenie miasta pobili młodą kobietę. Poszkodowana z obrażeniami ciała trafiła do szpitala na obserwację. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu Dyżurny trzebnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu młodej kobiety w salonie gier na terenie miasta. Funkcjonariusze w rozmowie z poszkodowaną i świadkami zdarzenia ustalili, że dwóch napastników weszło do salonu gier, następnie przewrócili na podłogę 22-latkę kopiąc ją po całym ciele. Pracownika salonu, który próbował pomóc kobiecie napastnicy zamknęli w toalecie. Policjanci na miejsce wezwali karetkę pogotowia, która zabrała poszkodowaną do szpitala. Kobieta pozostała na obserwacji.

Interweniujący funkcjonariusze wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia otrzymali informację od dyżurnego jednostki, że na pobliskim parkingu najprawdopodobniej sprawcy pobicia próbując odjechać busem uszkodzili zaparkowanego volkswagena. Policjanci udali się we wskazane miejsce, gdzie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 30 lat, od których wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie wykazało, że obaj są nietrzeźwi. Mieli odpowiednio 1,97 i 2,6 promila alkoholu.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty dotyczące pobicia, za tego rodzaju przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. sztab. Iwona Mazur
tel. 694-438-826