Aktualności

Ukradł kuzynowi samochód - trafił do policyjnego aresztu

Data publikacji 24.08.2015

Średzcy policjanci ustalili i zatrzymali nastolatka, który ukradł samochód swojemu kuzynowi. Sprawca wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas prowadzonych działań operacyjnych, kiedy jechał skradzionym pojazdem. Okazało się, że podejrzany odwiedził swojego krewnego już z zamiarem popełnienia przestępstwa. Zatrzymanemu za tego typu czyn może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Środa Śląska, który ukradł samochód swojemu kuzynowi. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w jednej z miejscowości na terenie gminy Kostomłoty. Sprawca pozostawił na miejscu przestępstwa rower, który, jak się okazało, pożyczył wcześniej od znajomych. W wyniku podjętych działań operacyjnych funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej ustalili, że sprawcą kradzieży samochodu marki Volkswagen może być młody mężczyzna. 17-latek wpadł, gdy jadąc skradzionym samochodem natknął się na policjantów, którzy sprawdzali teren, gdzie miał ukrywać się podejrzany. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Ponadto okazało się, że figurował on w systemie, jako osoba poszukiwana.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Jak wyjaśnił, odwiedził kuzyna z zamiarem kradzieży jego własności.

Przypomnijmy, że kodeks karny za kradzież przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
 

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093