Aktualności

Ranił kobietę, zrabował 4 tysiące złotych – został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 25.08.2015

Głogowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój, do którego doszło w jednym z salonów gier. Sprawca przy użyciu ostrego narzędzia ranił kobietę, a następnie wymusił oddanie pieniędzy w kwocie blisko 4 tysięcy złotych. Zatrzymany trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na terenie jednego z salonów gier w Głogowie. 33-latek wtargnął do salonu z automatami, po czym zażądał wydania pieniędzy od kobiety pracującej w lokalu. Wszystko działo się w nocy. Mężczyzna miał przy sobie przedmiot przypominający ostre narzędzie, którym ranił kobietę w okolicy szyi, gdy ta próbowała się bronić i ukryć pieniądze.

Pokrzywdzona z obawy o swoje życie i zdrowie wydała sprawcy pieniądze. Łączna wartość zabranej gotówki to kwota blisko 4 tysięcy złotych. Gdy tylko policjanci otrzymali informację o zajściu, rozpoczęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie podejrzanego. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez głogowskich funkcjonariuszy po kilku dniach. 33-latek trafił następnie do tymczasowego aresztu, gdzie spędzi kolejne 3 miesiące.

Za rozbój 33 – latkowi grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Głogowie
mł. asp. Łukasz Szuwikowski
tel. 604 – 904 – 452