Aktualności

Nietrzeźwy kierujący postanowił wręczyć policjantom łapówkę – został zatrzymany

Data publikacji 25.08.2015

Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem, znajdującego się pod wpływem alkoholu i dodatkowo posiadającego sądowy zakaz kierowania pojazdami. Gdy funkcjonariusze chcieli zatrzymać kierowcę i jego prawo jazdy, ten postanowił wręczyć im łapówkę. Teraz odpowie dodatkowo i za ten czyn.

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Ząbkowicach Śląskich często pełniąc służbę na odcinkach dróg, na których istnieje niebezpieczeństwo zaistnienia wypadków drogowych, przeprowadzają kontrole drogowe pojazdów. Tak było w dniu 23 sierpnia 2015 roku o godz. 12.30 w miejscowości Dobrzenice. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej samochodu osobowego i sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego, 41-letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego – funkcjonariusze ustalili, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości – wynik badania 1,78 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.  

Dodatkowo policjanci ustalili, że kierujący naruszył zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych mężczyzna postanowił wręczyć policjantom korzyść majątkową w kwocie 100 złotych. Funkcjonariusze natychmiast poinformowali podejrzanego, że oprócz naruszenia przepisów dotyczących jazdy w stanie nietrzeźwości i kierowanie pomimo zakazu sądowego, popełnił kolejny czyn karalny próbując przekupić funkcjonariuszy.  

Kierujący 41- letni mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za łapownictwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
podinsp. Paweł Adamowski
tel. 608 – 086 – 826