Aktualności

Policjanci z Trzebnicy zatrzymali złodzieja i pasera

Data publikacji 25.08.2015

Trzebniccy kryminalni w ramach pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o kradzież i paserstwo. Funkcjonariusze pionu kryminalnego po otrzymaniu zgłoszenia o tym przestępstwie podjęli działania operacyjne mające na celu zatrzymanie sprawców. Część skradzionych przedmiotów policjanci odnaleźli w jednym z lombardów na terenie miasta. Za kradzież i paserstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło w połowie sierpnia br. nieznany wówczas sprawca ukradł z firmy mieszczącej się na terenie trzebnicy m. in. szlifierkę kątową, zgrzewarkę do plandeki oraz polerkę kątową na łączna kwotę ponad 2 tysięcy złotych . W wyniku podjętych czynności operacyjno-procesowych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy ustalili i zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 17-letni praktykant pobierający naukę zawodu jako ślusarz. W zbyciu skradzionych rzeczy podejrzanemu pomagał o rok starszy kolega . Policjanci kontrolując lombardy odzyskali część łupu. Młodzieniec przyznał się również do przywłaszczenia telefonu komórkowego wartości 500 złotych, którego właściciel pozostawił na dachu samochodu, zapominając o nim i odjechał. Widząc to 17-latek zabrał go, a następnie wspólnie z kolega oddał do lombardu. Pieniądze za zastawione przedmioty wydali na własne potrzeby, w tym na alkohol.

Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Obaj się przyznali do popełnionych czynów. Za kradzież i paserstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. sztab Iwona Mazur


nadkom. Krzysztof Zaporowski