Aktualności

Ukradł samochód i spowodował kolizję

Data publikacji 25.08.2015

Policjanci z powiatu jaworskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu i spowodowanie nim kolizji. Sprawca wykorzystał fakt, że auto było otwarte a kluczyki wraz z dokumentami znajdowały się wewnątrz pojazdu. Mężczyzna przyznał się do tego przestępstwa. Kodeks karny za tego typu czyn przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

48 - letni mieszkaniec Jawora powiadomił policjantów z miejscowej komendy o fakcie kradzieży swojego samochodu osobowego, który był zaparkowany na jednej z ulic miasta. Chwilę po zgłoszeniu tego przestępstwa dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Bolków z udziałem skradzionego wcześniej pojazdu oraz ciągnika rolniczego. Niezwłocznie po zgłoszeniu na miejsce kolizji przybyli policjanci, którzy potwierdzili zdarzenie z udziałem skradzionego auta. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze z Bolkowa zatrzymali podejrzanego o kradzież samochodu.

Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu kradzieży pojazdu. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Jaworze
st. asp. Jarosław Plewiński
tel. 603-039-942