Aktualności

Nietypowa interwencja - policjanci złapali konie biegające po rondzie

Data publikacji 26.08.2015

Policjanci z powiatu trzebnickiego podjęli interwencję wobec galopujących ulicami miasta koni. Zwierzęta udało się okiełznać. Odebrał je właściciel, który za ich niedopilnowanie został ukarany grzywną.

Dyżurny trzebnickiej komendy Policji otrzymał nietypowe zgłoszenie. Dotyczyło ono biegnących ulicą dwóch koni z źrebakiem. Całe zajście miało miejsce 23 sierpnia 2015 roku około godziny 3.20 w nocy w Obornikach Śląskich.

Skierowani na miejsce policjanci zauważyli biegnące jezdnią konie. Zwierzęta poruszały się dość szybko. W pewnym momencie wbiegły na rondo, a następnie na ulice - Wrocławską i Łokietka, galopując w kierunku dworca kolejowego. Tam jeden z funkcjonariuszy wybiegł z radiowozu, a drugi funkcjonariusz pojazdem zablokował drogę. Udało się je utrzymać w tym miejscu do godzin porannych, gdzie na miejsce przyjechała ich opiekunka, która przywiozła kantary i uwiązy.

Zwierzęta doprowadzono bezpiecznie na teren parkingu przy Komisariacie Policji w Obornikach Śląskich, gdzie oczekiwały na właściciela stadniny. Właściciel koni za ich niedopilnowanie został ukarany karą grzywny w drodze mandatu.

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. sztab Iwona Mazur
tel. 694–438-826


nadkom. Krzysztof Zaporowski