Aktualności

Rzucił koszem na śmieci w szybę wystawową

Data publikacji 26.08.2015

Strzeliński policjant zatrzymał mężczyznę podejrzanego o zniszczenie szyby wystawowej jednej z placówek bankowych na terenie miasta. Sprawca rzucił w nią koszem na śmieci, powodując w ten sposób straty w wysokości blisko 6 tysięcy złotych. Teraz o dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Za czyn, o który jest podejrzany grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło nocą z 22 na 23 sierpnia 2015 roku. Sprawca zniszczył szybę wystawową jednej z placówek bankowych na terenie Strzelina. Mężczyzna rzucił w jej kierunku koszem na śmieci, powodując tym samym straty szacowanie na blisko 6 tysięcy złotych. W wyniku podjętych w tej sprawie czynności dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie ustalił i zatrzymał 30 - letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia. Jak tłumaczył zatrzymany, powodem takiego zachowania z jego strony było zdenerwowanie wcześniejszą kłótnią z matką.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za czyn, o który jest podejrzany grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego 30 – latek musi się liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. sztab. Ireneusz Szałajko
tel. 603-765-940