Aktualności

Narkotyki w lodówce i opakowaniu po aparacie

Data publikacji 28.08.2015

Trzebniccy policjanci wspólnie z celnikami zabezpieczyli amfetaminę. Zatrzymano mężczyznę, u którego w mieszkaniu ujawniono narkotyki. Podejrzany ukrył środki odurzające w opakowaniu po aparacie fotograficznym a także w lodówce. Oprócz nich, funkcjonariusze znaleźli jeszcze wagę służącą do porcjowania oraz woreczki z zapięciem strunowym. Za posiadanie i udzielanie środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Trzebnicy współpracując z funkcjonariuszami Urzędu Celnego we Wrocławiu, w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu zabezpieczono spore ilości środków odurzających. Do zatrzymania doszło 25 sierpnia br. w miejscowości Prusice. W działaniach użyto psa do wykrywania narkotyków.

W mieszkaniu 42-latka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli amfetaminę w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 160 porcji tego środka odurzającego oraz wagę elektroniczną służącą do porcjowania. Podejrzany narkotyki ukrył w pokoju w opakowaniu od aparatu fotograficznego oraz w lodówce. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty dotyczące posiadania i udzielania innym osobom substancji psychotropowych, do których się przyznał.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia narkotyków. Przypomnijmy, że za posiadanie i udzielanie środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. sztab. Iwona Mazur
tel. 694-438-826

 

Ładowanie odtwarzacza...