Aktualności

Dowód osobisty pozostawiony w skradzionym samochodzie „pomógł” w zatrzymaniu sprawcy włamania

Data publikacji 28.08.2015

Policjanci z komendy w Lubinie zatrzymali sprawcę kradzieży busa. Podejrzany włamał się do samochodu i odjechał nim z parkingu. Jednak w trakcie jazdy urwało się koło i przestępca porzucił swój łup. Funkcjonariusze wykonując na miejscu zdarzenia czynności ujawnili w skradzionym pojeździe dowód osobisty najprawdopodobniej pozostawiony przez złodzieja. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna przyznał się do tego czynu. Teraz będzie odpowiadał przed sądem, gdzie może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Lubinie ustalili, że pewien mieszkaniec chcąc zarobić pieniądze postanowił popełnić przestępstwo. W tym celu upatrzył sobie busa, który jego zdaniem nadawał się do sprzedaży na złom. Mężczyzna włamał się do samochodu, a następnie dokonał jego kradzieży. Nie przewidział jednak, że w trakcie jazdy mogą pojawić się trudności. W pewnym momencie w aucie którym się poruszał urwało się koło. W związku z tym złodziej porzucił zepsuty samochód i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Lubińscy policjanci po zgłoszeniu przestępstwa wykonywali czynności na miejscu, gdzie sprawca pozostawił skradzione wcześniej auto. Okazało się, że w pojeździe znajduje się dowód osobisty najprawdopodobniej pozostawiony przez złodzieja. Funkcjonariusze dotarli do podejrzewanego, którym okazał się 50-letni mieszkaniec Lubina. W świetle przedstawionych mu dowodów zgromadzonych w tej sprawie mężczyzna przyznał się do winy.  

O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd. Teraz 50-latek odpowie za kradzież z włamaniem. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

KPP w Lubinie
asp. sztab. Jan Pociecha
tel. 601-974-322