Aktualności

Zatrzymani za włamanie

Data publikacji 29.08.2015

Dwóch mężczyzn włamało się na terenie Wałbrzycha do sklepu ze sprzętem RTV. Ukradli telefony i akcesoria o wartości ponad 5 tysięcy złotych. Szybko zostali „namierzeni” i zatrzymani. Jak się okazało, jeden z nich ma na koncie dużo więcej zdarzeń.

22 sierpnia br. około godziny 4 rano dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu został poinformowany o włamaniu do sklepu ze sprzętem RTV. Sprawcy przez wybitą witrynę weszli do placówki i ukradli osiem telefonów komórkowych oraz różne akcesoria. Straty wyceniono na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Policjanci z wałbrzyskiej komendy natychmiast po zgłoszeniu zajęli się sprawą. Na podstawie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów oraz zebranych informacji funkcjonariusze ustalili, że z tymi przestępstwami może mieć związek dwóch mężczyzn w wieku 20 i 25 lat. 25 sierpnia br. obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

W czasie przesłuchania przyznali się do włamania. Wskazali również osoby, którym sprzedali skradzione telefony – będą one odpowiadać za paserstwo. Wydawać się mogło, że sprawa została zakończona. Jednak policjanci ustalili dodatkowo, że 20 – latek 15 sierpnia 2015 roku włamał się do samochodu i ukradł półkę z głośnikami oraz radioodtwarzacz. Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna ma na swoim koncie 7 rozbojów na starszych mieszkankach Wałbrzycha, gdzie jego łupem padały wyrywane przy użyciu przemocy torebki.

Obaj zatrzymani staną przed sądem. 20 – latkowi grozi kara do 12, natomiast starszemu z mężczyzn, do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
Oficer Prasowy
nadkom. Magdalena Korościk
tel. 604 – 427 – 014