Aktualności

Policjanci zatrzymali złodzieja samochodu

Data publikacji 31.08.2015

Policjanci z powiatu trzebnickiego ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o kradzież pojazdu. Sprawca z terenu Obornik Śląskich skradł Audi a następnie wjechał nim do rowu i porzucając samochód uciekł z miejsca zdarzenia. O dalszym losie przestępcy zdecyduje teraz sąd. Za tego typu czyn kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Pęgów na terenie powiatu trzebnickiego, gdzie grupa kilkunastu młodych mężczyzn w domku letniskowym bawiła się na wieczorze kawalerskim. Właściciel samochodu nic nie wiedział, że skradziono mu auto. Nad ranem telefonicznie został powiadomiony o zaistniałym zdarzeniu. Jak się okazało funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świdnicy odnaleźli skradziony samochód w rowie, o czym powiadomili dyżurnego komisariatu w Obornikach Śląskich.

Policjanci wyjaśniając okoliczności kradzieży ustalili, że uczestnicy zabawy zapamiętali młodego człowieka, który przyszedł do nich i tylko on opuścił imprezę. Właściciel auta przypomniał sobie, że kluczyki pozostawił na stoliku a rano okazało się, że zginęły. Funkcjonariusze skojarzyli fakty, gdyż interweniowali w nocy na wieczorze kawalerskim w związku z awanturą i zakłócaniem ciszy nocnej wczasowiczom. Jednym z legitymowanych jak się później okazało był sprawca kradzieży.

25-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz podejrzanemu może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Trzebnicy
asp. sztab. Iwona Mazur
tel. 694-438-826