Aktualności

Zniszczył drogę leśną - straty ponad 35 tysięcy złotych

Data publikacji 31.08.2015

Zlekceważył zakaz i wjechał samochodem do lasu. Mężczyzna postanowił w tym miejscu „przetestować” swój pojazd. Kierowca zniszczył dopiero, co odnowioną drogę, która w przypadku pożaru może stanowić jedyną trasę dotarcia do źródła ognia. Podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy z powiatu lubińskiego dzięki współpracy ze Strażą Leśną. Straty, jakie spowodował sprawca swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem wynoszą ponad 35 tysięcy złotych.

Od dłuższego czasu w naszym kraju panuje susza. W tym okresie obowiązuje całkowity zakaz wjazdu pojazdami mechanicznymi do lasu. Wszyscy wiedzą jak ważne jest utrzymanie w należytym stanie dróg leśnych, które w przypadku pożaru mogą stanowić jedyną drogę dotarcia do źródła ognia. Niestety tego nie rozumiał 21-letni mieszkaniec gm. Rudna, który postanowił sprawdzić dopiero, co odnowioną drogę leśną.

Do Komisariatu Policji w Rudnej wpłynęło zgłoszenie od nadleśnictwa o fakcie zniszczenia niedawno wyremontowanej drogi leśnej. Straty oszacowane zostały na kwotę ponad 35 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Rudnej, którzy od samego początku współpracowali z funkcjonariuszami Straży Leśnej. Zebrane informacje i ustalenia potwierdziły, że na nowo wyremontowaną drogę, mimo zakazu wjechał jeden z mieszkańców gm. Rudna. Młody człowiek nie zważając na nic „testował” swoje auto. Gwałtowne hamowania, przyśpieszanie czy też zawracanie na ręcznym niszczyły nawierzchnię. W tej sprawie zatrzymano podejrzanego, którym okazał się 21-letni mężczyzna.

Kierowca usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za który może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. To nie wszystko z całą pewnością właściciel drogi będzie dochodził swoich praw, aby jej naprawa została wykonana na jego koszt.

asp. Wojciech Jabłoński
 
Źródło: KPP w Lubinie
asp. sztab. Jan Pociecha
tel. 601-974-322