Aktualności

Jego łupem padły lusterka samochodowe

Data publikacji 31.08.2015

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież lusterek samochodowych. Jego łupem padło mienie o wartości ponad 500 złotych. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

W nocy z 29 na 30 sierpnia bieżącego roku policjanci operacyjni ze Zgorzelca prowadzili działania wymierzone w przestępczość przeciwko mieniu. W ich trakcie na jednej z ulic miasta zauważyli młodego mężczyznę, który manipulował przy zaparkowanych pojazdach. Na widok zbliżających się policjantów zaczął on uciekać, odrzucając trzymane w ręku przedmioty.  

Po zatrzymaniu 36 – letni mieszkaniec Zgorzelca tłumaczył policjantom, że pomylił samochody i dlatego uciekał. Zaprzeczał, aby cokolwiek wyrzucił podczas ucieczki. Po krótkim czasie funkcjonariusze znaleźli odrzucone przedmioty, którymi okazały się lusterka samochodowe. Chwilę później ustalili pojazd, z którego zostały one skradzione.  

Straty w tej sprawie oszacowano na 500 złotych. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.  
Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, m.in. ustalają czy zatrzymany mężczyzna nie ma na koncie innych, podobnych zdarzeń. Za kradzież grozi  odpowiedzialność karna do 5 lat pozbawienia wolności.  

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Zgorzelcu
Oficer Prasowy 
asp. Antoni Owsiak 
nr tel. 606 – 778 - 294