Aktualności

Policjanci odnaleźli zaginioną 87-letnią kobietę

Data publikacji 02.09.2015

Policjanci po kilku godzinach poszukiwań odnaleźli zaginioną. 87-latka wyszła z domu rano podczas nieobecności domowników. Wycieńczoną, ale przytomną kobietę funkcjonariusze znaleźli w pobliżu niezamieszkałego budynku. Została przewieziona do szpitala. W poszukiwaniach uczestniczyli funkcjonariusze z powiatu lubańskiego, a także przewodnik z psem służbowym z Jeleniej Góry.

Zgłoszenie o zaginięciu 87-letniej mieszkanki Świeradowa Zdroju policjanci otrzymali w godzinach wieczornych. Kobieta widziana była ostatnio około godz. 11.00. Dopiero po kilku godzinach rodzina zaniepokojona jej nieobecnością zaczęła własne poszukiwania, a następnie powiadomiła Policję. Po kilku godzinach działań funkcjonariusze znaleźli kobietę, która była na tyle osłabiona, że nie była wstanie poruszać się o własnych siłach. Jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratunkowego policjanci udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Poszkodowana trafiła do szpitala.

W poszukiwaniach uczestniczyli policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju oraz funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy, a także przewodnik z psem służbowym z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.


kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubaniu
Oficer Prasowy
nadkom. Dagmara Hołod
tel. 660-402-169