Aktualności

Międzynarodowe ćwiczenia przewodników psów służbowych

We Wrocławiu odbyło się szkolenie przewodników psów służbowych, w którym udział wzięli funkcjonariusze dolnośląskiej komendy oraz policjanci z Pardubic w Republice Czeskiej i Nitra na Słowacji. Głównym celem ćwiczeń była wymiana międzynarodowych doświadczeń w zakresie kynologii policyjnej i doskonalenie umiejętności współpracy w zakresie prowadzenia poszukiwań oraz zatrzymywania osób. Zajęcia praktyczne i teoretyczne trwały trzy dni.

W dniach 2-4 września 2015 roku we Wrocławiu odbyły się wspólne ćwiczenia przewodników psów służbowych z Polski, Czech i Słowacji. W międzynarodowym szkoleniu brali udział policjanci z komend wojewódzkich z Wrocławia, Pardubic oraz Nitra.

Podczas szkoleń przeprowadzone były ćwiczenia z zakresu pracy węchowej psów, polegające na tropieniu śladów ludzkich oraz ćwiczenia ukierunkowane na obronę przewodnika przed atakiem. Przeprowadzono także symulację pościgu w kagańcu i bez kagańca za domniemanym sprawcą przestępstwa. Ważnym elementem zorganizowanych ćwiczeń była wymiana doświadczeń i informacji w zakresie pracy z psami służbowymi w Czechach, Słowacji i Polsce, w tym m.in. dotyczących procesu doboru młodych psów typowanych do przeszkolenia w Policjach współpracujących. 

Ćwiczenia zostały zainicjowane i przygotowane przez Wydział Prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy współpracy z Wydziałem Prezydialnym. 

Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 24.55 MB