Aktualności

Areszt za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Data publikacji 07.09.2015

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez policjantów z powiatu wołowskiego, a podejrzany o spowodowanie wypadku na drodze wojewódzkiej nr 36 w miejscowości Wińsko. W wyniku zderzenia z samochodem młody mężczyzna jadący rowerem odniósł poważne obrażenia ciała. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący autem osobowym po zdarzeniu, nie udzielił pomocy poszkodowanemu i odjechał z miejsca potrącenia. Zatrzymanemu za czyn, o który jest podejrzany grozi teraz kara nawet do 4,5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 29 sierpnia br. około godz. 20.30 na ulicy Rawickiej w Wińsku. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 25-letni mieszkaniec tej miejscowości poruszający się rowerem, został potrącony przez kierującego pojazdem osobowym marki Nissan Qashqai koloru srebrnego. Poszkodowany z obrażeniami został przetransportowany przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Trzebnicy, natomiast pojazd, którym poruszał się sprawca wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia.

Z ustaleń wykonanych przez policjantów na miejscu wypadku wynikało, że samochód biorący udział w zdarzeniu posiada widoczne uszkodzenia prawej strony nadwozia w postaci lusterka zewnętrznego, osłony nadkola i przedniego reflektora. Mając takie informacje funkcjonariusze niezwłocznie podjęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Prowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania 33-letniego mieszkańca Rawicza, podejrzanego o spowodowanie wypadku. Policjanci zabezpieczyli również należący do niego pojazd, który posiadał widoczne uszkodzenia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Sąd zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Teraz za spowodowanie wypadku drogowego oraz nie udzielenie pomocy i oddalenie się z miejsca zdarzenia, w świetle obowiązujących przepisów, grozi zatrzymanemu kara nawet do 4,5 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Wołowie
asp. sztab. Piotr Lewucha
tel. 606-364-011